O nas

Kolarstwo to dziedzina sportu, którą pasjonują się Panowie Jan Bestry, Jerzy Gajewski, Gerard Gajewski i Robert Kaczyński. Właśnie ta wspólna pasja powodowała, że ich spotkania i dyskusje schodziły na temat właśnie kolarstwa. Podczas jednego ze spotkań przy kawie, kiedy to, jak zwykle dominującym tematem było kolarstwo, zrodził się pomysł stworzenia klubu kolarskiego masters. Pan dr Jan Bestry, były kolarz (rodzinnie związany z kolarstwem od urodzenia), od 1972 roku sędzia kolarski a od 1990 sędzia N UCI, Pan Jerzy Gajewski wielokrotny Mistrz Polski, wciąż czynny zawodnik kolarstwa Masters, Pan Gerard Gajewski także były kolarz Orła Warszawa a obecnie specjalista w dziedzinie sprzętu kolarskiego i techniki rowerowej oraz Pan Robert Kaczyński wieloletni specjalista marketingu sportowego współautor programu porządkującego system zarządzania prawami do transmisji telewizyjnych sportu polskiego byli tymi co tą decyzję podjęli. Wszyscy zajęli się organizacją przedsięwzięcia.

Wydawałoby się, że od pomysłu do realizacji droga jest długa, ale nie w przypadku tak wielkich miłośników sportu rowerowego. W niespełna miesiąc od owego spotkania, czyli w maju 2010 roku został zarejestrowany Kolarski Klub Sportowy "WKS LEGIA Masters". Klub zrzesza kolarzy masters we wszystkich grupach wiekowych. Są to w większości, byli zawodnicy warszawskich klubów kolarskich.

Klub powstał głównie po to by umożliwić im kontynuacje uprawiania szosowego sportu kolarskiego. Będą oni  mogli brać udział w licznych zawodach kolarskich i reprezentować barwy klubowe mając zapewnione zaplecze techniczne oraz opiekę trenerską i medyczną.

W budynku klubowym na Fortach Bema (dawna siedziba Zarzadu CWKS Legia Warszawa patrz foto.) odbywają się cykliczne spotkania, podczas których, przy filiżance kawy, członkowie klubu wspominają swoje osiągnięcia sportowe, wymieniają się doświadczeniami i planują wspólne wyjazdy na bieżące imprezy.

Ponadto klub będzie zajmował się propagowaniem jazdy na rowerze wśród szerszych kręgów ludzi. Narzędziem do realizacji tego zadania ma być autorski program o nazwie "Kolarstwo PRO- 50".

Obejmie on swoim zasięgiem ludzi powyżej pięćdziesiątego roku życia, którzy będą zainteresowani czynnym spędzaniem wolnego czasu na rowerze szosowym.

Wszyscy wiemy jak ważna jest w tym wieku, aktywność fizyczna i jednocześnie jak trudno jest zachęcić tę grupę wiekową do uprawiania sportu. Jednak pełni zapału, nie boimy się takich wyzwań. W ramach programu będą organizowane liczne imprezy kolarskie połączone z piknikami rodzinnymi uatrakcyjnianymi występami znanych artystów scen polskich. Ma to na celu dotarcie również do młodszej części społeczeństwa.

Aby zachęcać całe rodziny do turystyki rowerowej, w najbliższej przyszłości, ruszy akcja
"Dziadkowie, rodzice i dzieci na rowery".

Będą to, zorganizowane wycieczki rowerowe po okolicach Warszawy, pod czujnym okiem kolarzy i instruktorów kolarskich, w każdej chwili służących radą i pomocą. Do udziału w nich zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek.

Klub pozostaje otwarty dla wszystkich, którym jazda na rowerze, zarówno w rozumieniu amatorskim jak i wyczynowym nie jest obojętna. Mamy wiele pomysłów, które w miarę możliwości będziemy starali się realizować.  Zapraszamy do współpracy miłośników tej dyscypliny sportu, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby przyczynić się do propagowania i promocji kolarstwa wśród seniorów.

Zarząd

Prezes Zarządu
Prezes Zarządu
Dr Jan Bestry


Gajewski Jerzy
Wiceprezes Zarządu
Jerzy Gajewski

Roman Skuczyński
Członek Zarządu
Roman Skuczyński

Zygmunt Świętoniowski
Członek Zarządu
Zygmunt Świętoniowski

Marek Rogala
Członek Zarządu
Marek Rogala

Maria Skuczyńska
Skarbnik
Maria Skuczyńska

Andrzej Kozłowski
Sekretarz
Andrzej Kozłowski
1
2
3